Projektowanie stron www

praca w domuGdy prowadzi się sklep stacjonarny, posiada firmę albo chce się wykonywać pracę w oparciu o umowy-zlecenie bądź umowy o dzieło, warto zaistnieć w Internecie. Dzięki temu ułatwimy klientom kontakt z nami oraz poszerzymy grono odbiorców.

W tym celu powinniśmy zainteresować się zagadnieniem, jakim jest projektowanie stron www. Możemy zająć się tym sami albo komuś polecić wykonanie tego. Niezależnie od wybranej przez nas opcji, najpierw powinniśmy się zastanowić jak bardzo taka strona ma być rozbudowana i co właściwie będzie się na niej znajdować.

Gdy już zastanowimy się, czy ma być to zwykła strona-wizytówka, rozbudowany portal bądź nawet sklep internetowy, musimy pomyśleć nad jej strukturą i wyglądem. Projektowanie stron www zaczyna się przeważnie od menu, a kolejno uzupełnia się poszczególne zakładki odpowiednią treścią. Kolejno powinniśmy pomyśleć o grafice, czyli doborze kolorów oraz umieszczeniu obrazków lub zdjęć. Należy zastanowić się też, czy wystarczy nam strona statyczna czy może chcemy, aby niektóre jej elementy były ruchome – w takim wypadku nazywa się ją dynamiczną. W pierwszym przypadku możemy wykonać ją za pomocą języka HTML, w drugim powinniśmy pokusić się na przykład o użycie Javascript lub Flash.

Podejmując się zajęcia, którym jest projektowanie stron www, musimy pamiętać, żeby tworzone przez nas witryny były funkcjonalne i charakteryzowały się łatwą nawigacją. Jeśli chodzi o tę pierwszą własność, naszym obowiązkiem będzie logiczne podzielenie treści i – w przypadku sklepu internetowego produktów – na kategorie oraz umieszczenie wyszukiwarki w widocznym miejscu. W przypadku sprawdzenia, czy nawigacja jest prosta w obsłudze, powinniśmy poprosić kogoś o przetestowanie naszej strony, gdyż sami nie zawsze wychwycimy wszystkie istotne błędy.

Znaczące jest również to, aby w trakcie tworzenia strony dopasować ją do różnych przeglądarek w ten sposób, żeby w każdej z nich wyglądała tak samo albo co najmniej podobnie.Gdy nasza strona będzie już gotowa, możemy umieścić ją na zakupionym wcześniej bądź darmowym serwerze, dzięki czemu ujrzy ją wiele osób.Więcej o projektowaniu stron przeczytasz tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s