Jak zarabiać na blogu ?

zarabianie na bloguSzukając różnych sposobów zarabiania bez wychodzenia z domu, niektórzy z nas wpadną na pomysł założenia bloga i czerpaniu z niego korzyści majątkowych. Zastanawiając się nad tym, czy zarabianie na blogu jest w ogóle możliwe, dochodzimy do wniosku, że tak.

A jak zarabiać na blogu? Istnieją różne formy i każdy może wybrać sobie tę, która mu najbardziej odpowiada, ale najważniejsze jest utrzymanie dużego ruchu. Aby to osiągnąć, powinniśmy dobrać tematykę, która będzie przyciągać czytelników. W tym celu możemy wykorzystać swoją pasję i pisać o niej wartościowe posty. Ważne, żebyśmy nie pisali o tzw. „wszystkim i niczym”, tylko wybrali jedną dziedzinę,  na której będziemy się skupiać. Do tego należy pomyśleć nad nazwą bloga oraz czy zakładać go w serwisie blogowym, czy może na własnej domenie.

Kiedy uzyskamy już stałych czytelników na pożądanym poziomie, możemy zastanowić się jak zarabiać na blogu? W rachubę wchodzą przede wszystkim reklamy kontekstowe, programy partnerskie, wynajem powierzchni reklamowej i pośrednio – sprzedaż własnych produktów. Niektórzy stwierdzają, że przy osiągnięciu danego pułapu codziennych odwiedzin na blogu, są nawet w stanie się z niego utrzymać.

Oczywiście, jako udzielenie odpowiedzi na pytanie „jak zarabiać na blogu?” nie wystarczy jedynie zamieścić reklam, należy również o taką stronę dbać, przyciągać nowych gości i ich u siebie zatrzymać. To z kolei osiągniemy za pomocą dzielenia się swoją wiedzą na dany temat, którą niewątpliwie posiadamy. Treść, którą będziemy prezentować na swoim blogu powinna być wartościowa, oryginalna i ponadczasowa. Mało kto zatrzyma się u nas, gdy kolejny raz zobaczy takie same informacje, które widział już na wielu innych stronach. Trzeba również pamiętać, aby pisać posty dla ludzi, a nie dla wyszukiwarek, natomiast swój blog odpowiednio promować, żeby mogło trafić na niego dużo osób.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie „jak zarabiać na blogu?” jest prosta – trzeba zapewnić sobie dużą liczbę odwiedzin, pisać wartościowe posty, umieścić reklamy kontekstowe pasujące do poruszanych przez nas zagadnień i współpracować z programami partnerskimi.Więcej przeczytasz tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s